Warsztaty

WARSZTATY

WARSZTATY są inspirowane metodą Betty Edwards.
Polecam książkę Betty Edwards „Rysunek, odkryj talent dzięki prawej półkuli mózgu”.

WARSZTATY adresowane są do każdego powyżej 12-tego roku życia...

WARSZTATY uczą:

  • postrzegania krawędzi, rysunek konturowy,
  • postrzegania przestrzeni, zasady poprawnego komponowania obrazu,
  • postrzegania relacji, rysunek perspektywiczny,
  • postrzegania światła i cienia,
  • postrzegania całości, autoportret, sylwetka człowieka.

WARSZTATY odbywają się w grupach 5 - 8 osobowych, każde spotkanie trwa 3 do 5 godzin, razem 20 godzin.

KAŻDY Z UCZESTNIKÓW dostaje na własność zestaw niezbędnych materiałów i przyborów.

WARSZTATY ułatwiają zrozumienie procesu tworzenia ...

WARSZTATY ćwiczą myślenie wizualne i intuicyjne …

WARSZTATY pozwalają poznać siebie, rozwijają indywidualny sposób komunikacji graficznej: własną kreskę, sposób prowadzenia ołówka, sposób interpretacji rzeczywistości.

WYPOWIEDZI UCZESTNIKÓW

Nie było łatwo. Wszyscy uczestnicy, w ciągu kilku bardzo intensywnych dni, przeżyli artystyczną szkołę przetrwania. Jednak wiedza i wiara prowadzącej, nie pozwalała nam na rzucenie ołówków w kąt. I uczestnicy, i goście byli zdumieni jakością prac, a tematy były naprawdę trudne dla osób, które rysowały ostatnio w dzieciństwie: autoportrety, dłonie, korytarz czy krzesło. Wielokrotnie pokazywałam już swoje prace i opowiadałam, jak powstawały. Ludzie patrzyli z niedowierzaniem i pytali, kiedy będą następne warsztaty...
Hanna, nauczycielka

Warsztaty były prowadzone bardzo rzetelnie, profesjonalnie. Zawsze zaczynały się od wprowadzenia czyli części teoretycznej. Ogromną ich zaletą był fakt, że uczestniczyło w warsztatach tyle osób, by prowadzący mógł indywidualnie traktować każdego rysującego. Był czas na naukę i na praktykę - rysowanie.
Rezultat był zaskakujący!
Czy poleciłabym znajomym? Tak
Taida, specjalista od marketingu

Bardzo polecam warsztaty rysunku prowadzone przez Iwonę Maj. Prowadząca jest świetnym dydaktykiem, a każdy dzień zajęć z nią jest przyjemnością i wyzwaniem, podczas którego uczestnicy uczą się nowej umiejętności. Od kilku lat jestem fanką koncepcji Betty Edwards i z prawdziwą radością przyjęłam informację, że Pani Iwona Maj realizuje warsztaty prowadzone metodą aktywującą prawą półkulę mózgu. Program warsztatów przede wszystkim gwarantuje stałą obserwację postępów robionych przez uczestników.
Marta, psycholog, pedagog

W Warsztatach Rysunku Realistycznego brałam udział w marcu 2011 roku. Muszę przyznać, że z początku podchodziłam do tego z dużą rezerwą. Po co mi rysunek (ostatni razy rysowałam w liceum kilkanaście lat temu)? Do czego on może mi się przydać? Czy ja wytrzymam tyle godzin, po tygodniu pracy? Tym większe było moje zaskoczenie. To był jeden z lepiej spędzonych weekendów! Bardzo fajna grupa i świetna prowadząca Pani Iwona Maj, dzięki której ten czas był jedyny i niezapomniany. Tym większe było moje zaskoczenie, że zdobyte umiejętności przydały mi się w życiu codziennym. Na co dzień pracuję w biurze, natomiast moim hobby jest gotowanie. Często piekę okolicznościowe ciasteczka, które potem przyozdabiam (różnokolorowym lukrem, cukrowymi perełkami, posypkami). Dzięki warsztatom w końcu mogłam odtworzyć różne motywy, które zbieram, ale nie potrafiłam ich do tej pory wykorzystać. Dało mi to ogromną radość, satysfakcję i natchnienie, teraz często sama wymyślam zdobienia. A dla swojej siostrzenicy na jej 8. urodziny zrobiłam tort w kształcie psa, jej ulubionej maskotki.
Julia, pedagog, współprowadzi rodzinną firmę

ABC Rysowania. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Rysunki zostały wykonane przez uczestników warsztatów, osoby, które uważały że nie potrafią rysować.