Jak narysować brzoskwinię

Korzystając z odpowiednich materiałów i technik, można łatwo nauczyć się rysować brzoskwinię. To nie jest trudne i można łatwo stworzyć piękny owoc, który twoje dzieci będą kochać. Niezależnie od tego, czy uczysz je, jak narysować brzoskwinię, czy po prostu próbujesz pochwalić się swoimi umiejętnościami artystycznymi, będziesz chciał wiedzieć, jak zrobić to dobrze.

Krok 1

Używając kolorowych ołówków i farby możesz stworzyć wspaniałą kombinację kolorów dla rysunku brzoskwini. Jednak użycie prawdziwej brzoskwini pomoże Ci lepiej narysować jej szczegóły. Sprawi to również, że proces ten będzie znacznie łatwiejszy.

Aby rozpocząć swój rysunek brzoskwini, zacznij od przybliżonego koła. Powinno ono mieć kształt brzoskwini i powinno mieć lekkie wcięcie na dole. Na górze powinno być również zgrubienie. Ten guzek powinien być połączony z małą linią, która jest umieszczona w połowie brzoskwini.

Następnie narysuj łodygę brzoskwini. Łodyga powinna być krótsza niż brzoskwinia i powinna mieć węższy kształt na dole. Powinna też mieć dwa liście. Liść powinien być zakrzywiony w prawo i powinien znajdować się nieco za brzoskwinią.

Używając ciemniejszego koloru, narysuj kontury liści brzoskwini. Linie powinny być zakrzywione, aby wyglądały bardziej realistycznie. Linie pomogą Ci również w stworzeniu gradientu. Możesz zacząć od jasnego pomarańczowego koloru i pracować w kierunku ciemniejszego odcienia.

Użyj czarnego markera lub ołówka, aby narysować żyły w brzoskwini. Żyły te będą odgałęzieniami od środkowej części liścia. Możesz również dodać plamy tekstury do ciemniejszych obszarów rysunku brzoskwini. Te plamy tekstury mogą być użyte do stworzenia pięknego kontrastu z jasnymi obszarami.

Dolna część brzoskwini powinna być wycieniowana na ciemny pomarańczowy kolor. Dolna część powinna być również ustawiona pod kątem, aby brzoskwinia wyglądała na węższą. Użycie czystego pędzla do blendowania może pomóc w uzyskaniu gładkiego blendu.

Krok 2

Korzystając z poniższych kroków, nauczysz się rysować brzoskwinię. Dzięki tym krokom dowiesz się, jak narysować kontur brzoskwini, a także jakie elementy kolorystyczne są z tym związane.

Używając ołówka, narysuj falistą linię na górze brzoskwini. Kontynuuj linię w dół, robiąc lekkie wcięcie na górze dla łodygi. Następnie wykonaj zakrzywioną linię w połowie brzoskwini.

Następnym krokiem jest użycie ciemnego ołówka do obrysowania żyłek brzoskwini. Te żyły będą ciemniejsze niż reszta brzoskwini. Jeśli masz problem z nadaniem tym żyłom realistycznego wyglądu, spróbuj obrysować kontur czarnym długopisem.

Możesz również użyć ciemniejszego odcienia pomarańczy do pokolorowania brzoskwini. Kolor powinien obejmować kontur brzoskwiniowego szkicu, przechodząc w górę do załamania. Po nałożeniu ciemniejszego koloru pomarańczowego, użyj jaśniejszego koloru pomarańczowego, aby podkreślić żyły. W ten sposób powstanie gradient.

Następnie użyj białego markera lub farby, aby stworzyć plamy tekstury w ciemniejszych obszarach brzoskwiniowej ilustracji. Plamy te będą podążać za krzywiznami brzoskwini.

Możesz również dodać liść do brzoskwini. Ten liść zostanie umieszczony po lewej stronie łodygi. Jeśli zdecydujesz się dodać liść, narysuj go tak, aby znajdował się nieco za łodygą. Dzięki temu liść będzie wydawał się cieńszy na dole brzoskwini.

Możesz również narysować rozdwojenie w brzoskwini. Doda to rysunkowi realizmu. Jeśli chcesz dodać więcej do brzoskwini, możesz narysować inny owoc lub przedstawić inne owoce w tle.

Krok 3

Użycie do rysunku prawdziwej brzoskwini pomoże Ci w cieniowaniu i innych szczegółach. Dzięki temu rysowanie brzoskwini będzie dużo łatwiejsze. Do rysowania będziesz mógł użyć dowolnego medium, w tym kolorowych ołówków, farb i markerów.

Twoja brzoskwinia powinna mieć okrągły kształt. Łodyga brzoskwini powinna być krótka i wąska na dole. Powinna być również szersza w kierunku szczytu. Na szczycie powinno znajdować się małe wycięcie. Powinieneś również narysować małe kółko na szczycie łodygi. Góra powinna być wypełniona farbą w kolorze light tan.

Następnie należy narysować małe wcięcie na górze brzoskwini. Następnie narysuj falę wokół wcięcia. Możesz dodać tutaj małą plamkę tekstury, aby brzoskwinia była bardziej realistyczna.

Gdy już wykonasz wszystkie niezbędne kroki, możesz zacząć kolorować brzoskwinię. Możesz użyć ciemniejszego pomarańczowego koloru dla brzoskwini i możesz użyć jaśniejszego zielonego odcienia dla żył. Żyłki można obrysować czarnym pisakiem, a następnie przyciemnić. W ten sposób powstanie ładny gradient.

Do rysunku możesz również dodać liść brzoskwini. Znajduje się on po prawej stronie brzoskwini. Liść będzie się znajdował nieco za brzoskwinią. Będzie miał typowy kształt liścia i będzie się rozciągał w poziomie. Będzie też cieńszy względem brzoskwini.

Na koniec dodaj kilka cieni do podstawy brzoskwini. Możesz je stworzyć, śledząc kontur brzoskwini. Możesz też dodać do tła inne owoce. Im więcej węzłów siatki, tym bardziej złożony będzie Twój obraz. Możesz użyć dowolnego medium do rysowania brzoskwini, a będzie ona wyglądać niesamowicie.

Krok 4

Używając jasnozielonej farby lub markera, narysuj zewnętrzny kształt brzoskwini. Upewnij się, że masz wcięcie poniżej szczytu, aby uformować łodygę. Narysuj dwa liście na łodydze używając krótkich falistych linii. Łodyga powinna być szersza na górze i cieńsza na dole.

Następnie dodaj kilka żyłek do liścia. Narysuj je czarnym markerem lub ciemniejszym ołówkiem. Pomoże Ci to stworzyć bardziej realistyczną ilustrację brzoskwini. Możesz również pokolorować żyły. Najłatwiejszym sposobem na narysowanie żyłek jest wyobrażenie sobie żyłki jako linii w kształcie litery V na boku liścia. Żyły powinny rozgałęziać się od środkowej części liścia.

Aby zakończyć ilustrację brzoskwini, użyj czystego pędzla do wygładzania mieszania. Możesz również dodać nieco objętości do rysunku brzoskwini poprzez kreskowanie farby. Aby uzyskać bardziej realistyczny efekt, możesz dodać cień u podstawy brzoskwini.

Możesz również dodać małe zanurzenie u dołu brzoskwini. Możesz również użyć przycisku Round Cap, aby narysować małe krzywe. Oprócz nich możesz dodać plamy tekstury do ciemniejszych obszarów ilustracji. Jeśli zamierzasz dodać więcej do brzoskwiniowej ilustracji, możesz użyć małego pędzla i białej farby, aby stworzyć różne odcienie pomarańczy.

Możesz również narysować pestkę brzoskwini za pomocą narzędzia Pencil (N). W tym celu narysuj na pestce małe krzywe i kształty. Aby dodać więcej szczegółów do pestki, możesz dodać kilka małych ciemnobrązowych elips.

Krok 5

Dodanie dodatkowych szczegółów do swojego rysunku brzoskwini może naprawdę pomóc mu wyglądać lepiej. Aby to zrobić, możesz dodać plamy tekstury do ciemniejszych obszarów na rysunku brzoskwini. Te plamy tekstury powinny być zakrzywione wokół kształtu brzoskwini. Mogą być wykonane za pomocą małego pędzla i białej farby.

Innym szczegółem, który można dodać do swojej ilustracji brzoskwini jest małe zanurzenie w środku. Można to zrobić poprzez narysowanie linii, która rozciąga się w połowie brzoskwini. Aby to osiągnąć, będziesz musiał narysować dwie linie, które się przecinają.

Oprócz linii, trzeba będzie również narysować małą falistą linię wzdłuż dolnej części brzoskwini. Dzięki temu dół brzoskwini będzie wyglądał na węższy. Jeśli chcesz dodać więcej szczegółów, możesz również narysować robaka zagrzebującego się w brzoskwini.

Innym szczegółem, który można dodać do rysunku brzoskwini jest ciemniejszy pomarańczowy kolor. Możesz dodać ciemniejszy pomarańczowy kolor do dolnej połowy brzoskwini. Pomoże to w zacienianiu brzoskwini. Możesz również dodać jaśniejszy pomarańczowy kolor tuż nad liśćmi.

Po dodaniu tych szczegółów możesz zakończyć rysowanie brzoskwini. Możesz również dodać inne owoce do swojej ilustracji brzoskwini, aby wyglądała lepiej. Możesz również dodać inne elementy, aby stworzyć martwą naturę.

Możesz również dodać liść do swojej ilustracji brzoskwini. Liść ten będzie znajdował się po prawej stronie łodygi. Będzie miał typowy kształt liścia i będzie zakrzywiony wokół konturu brzoskwini. Możesz dodać żyłkę do liścia, aby wyglądał realistycznie. Możesz również dodać ciemniejszy kolor do żyłek.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *