Jak narysować krokodyla lub aligatora

Niezależnie od tego, czy chcesz narysować krokodyla czy aligatora, musisz najpierw poznać podstawy. Jeśli nie znasz podstaw konturowania, cieniowania i teksturowania znaków, twój rysunek będzie płaski. Na szczęście opanowanie podstaw nie jest takie trudne.

Konturowanie

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym artystą, czy początkującym hobbystą, konturowanie krokodyla jest czymś, co w pewnym momencie będziesz musiał zrobić. Głównym celem jest uzyskanie przyjemnie realistycznego krokodyla, jednocześnie nie sprawiając, że twoje artefakty wyglądają zbyt sztucznie. Dlatego właśnie musisz upewnić się, że poświęcisz czas na poznanie zasad.

Dobrą zasadą jest zacząć od głowy i pracować w dół. Jest to najłatwiejszy sposób na wykonanie pracy, przy jednoczesnym zapewnieniu, że zrobisz to dobrze. Kiedy już opanujesz podstawy, możesz przejść do głównego wydarzenia. W kontekście krokodyla, dobrą zasadą jest upewnienie się, że nie rysujesz zbyt wiele po jednej stronie płótna. Jest to dobra rzecz, ponieważ pozwoli Ci to zobaczyć, gdzie zmierzają Twoje linie.

Będziesz potrzebował lekkiego dotyku czarnej farby, aby dobrze wykonać zadanie. Dobrym pomysłem jest użycie czystego pędzla do mieszania, aby upewnić się, że uzyskasz właściwą kombinację kolorów. Oprócz mieszania swoich pigmentów, będziesz chciał zrobić to samo dla swoich białych. Dobrym pomysłem jest również narysowanie linii od góry głowy krokodyla do dołu, aby nadać swojemu artefaktowi przyjemną symetrię.

Będziesz też chciał się upewnić, że robisz właściwe rzeczy we właściwej kolejności. Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujesz na płótnie, które jest szersze niż twój wzrost. To pomoże Ci uzyskać najlepsze wyniki z Twojego wysiłku. Chcesz również upewnić się, że wykonujesz dobrą pracę na nogach i ogonie.

Cieniowanie

Niezależnie od tego, czy rysujesz krokodyla, czy inne zwierzę, cieniowanie podkreśli jego strukturę. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy ekspertem, cieniowanie może być wyzwaniem. Sztuką jest stworzenie trójwymiarowego wyglądu za pomocą kilku prostych kroków.

Przy cieniowaniu krokodyla ważne jest, by zacząć od łusek. Są to małe, owalne obszary, które znajdują się wokół głowy i ciała. Możesz narysować te łuski od góry do dołu, lub od dołu do góry, tak jak w przypadku innych gadów.

Pysk krokodyla jest zakrzywiony, a jego zęby wystają w różnych kierunkach. Górna szczęka jest nieco szersza niż dolna. Zęby są ostre i zakrzywione.

Krokodyle to zaciekłe drapieżniki typu apex, które żyją w pobliżu wody. Często widuje się je czołgające się z brzuchem prawie na ziemi. Nie lubią być głaskane. Ich zęby są zbudowane z ostrych krawędzi i mają siłę szczęki 18 razy silniejszą niż u człowieka. Są też znane z tego, że wylewają łzy, gdy są smutne. Płaczą, aby nasmarować swoje oczy.

Po wycieniowaniu łusek możesz dodać czarną farbę do obszarów konturu. Możesz również użyć czystego pędzla do mieszania kolorów ze sobą.

Używając miękkiego pędzla do mieszania, dodaj trochę czarnej farby do obszarów ciała krokodyla, gdzie będzie ona najbardziej widoczna. Możesz również użyć małego znaku, aby stworzyć wygląd mniejszych łusek na twarzy.

Krokodyle mają również pajęczyny między palcami. Jest to opcjonalne i zależy od gatunku. W przypadku niektórych krokodyli może być konieczne narysowanie pajęczyny za pomocą zakrzywionej linii. Pozwoli to na uzyskanie realistycznego wrażenia pajęczyny.

Używanie znaków teksturowanych

Używanie znaków teksturowanych do rysowania krokodyla może być nieco zniechęcające. Najpierw musisz podzielić go na mniejsze, łatwiejsze do wykonania fragmenty. Następnie trzeba poświęcić czas na zrobienie małych rzeczy jak należy. Możesz to zrobić za pomocą dobrze wykonanego pędzla i odpowiedniej farby.

Najlepszym sposobem na to jest użycie pędzla do łączenia kolorów. W przypadku krokodyla oznacza to użycie ciemnozielonego odcienia na bokach głównego korpusu. Będziesz musiał również narysować zęby krokodyla, które na ogół są pajęczyną pomiędzy palcami tylnych łap. W zależności od gatunku, ilość pajęczyny będzie się różnić.

Użycie teksturowanych znaków do narysowania realistycznego krokodyla może zająć trochę czasu, ale rezultaty są tego warte. W końcu nie codziennie ma się okazję zobaczyć prawdziwego krokodyla. Będziesz również zaskoczony, jak bardzo twój doodle okaże się być podobny do prawdziwej rzeczy. Jeśli chcesz pójść na całość, rozważ użycie profesjonalnego ilustratora, aby zrobić włosy krokodyla.

Najlepszym sposobem na to jest użycie dobrze wykonanego pędzla i odrobiny czarnej farby. Po wykonaniu wspomnianego mieszania, będziesz musiał narysować ogon krokodyla, co najlepiej zrobić za pomocą jasnego pędzla. To właśnie drobne szczegóły, które uczynią Twój rysunek lepszym lub gorszym. Kiedy już to zrobisz, będziesz miał niesamowitego krokodyla na rękach i arcydzieło na swojej ścianie. A co najlepsze? Będziesz zaskoczony tym, jak łatwo jest narysować orła z teksturą. To właśnie tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa. Jeśli szukasz łatwiejszego sposobu na narysowanie krokodyla, spróbuj użyć teksturowanych znaków.

Krokodyle polują w nocy

Przeważnie nocne, krokodyle mają dobry wzrok. Zawdzięczają to swoim wyjątkowym oczom, które widzą zarówno pod wodą, jak i w świetle dziennym. Oczy te mają również lustrzane receptory, które pomagają im widzieć w ciemności.

Zwierzęta te są drapieżnikami wierzchołkowymi, co oznacza, że są wyspecjalizowane w polowaniu na ofiary. Są zdolne do wyrywania zdobyczy z ziemi, a nawet połykania w całości.

Używają swoich potężnych zębów do rozbijania zdobyczy i wciągania jej do wody. Ogon krokodyla jest świetną bronią do wykorzystania, gdyż zapewnia główny ciąg pływania. Ogon służy również do wciągania zdobyczy pod wodę.

Krokodyle to bardzo inteligentne zwierzęta. Wykazują zaawansowaną opiekę rodzicielską. Wokalizują podczas zalotów i w celu wezwania pomocy. Mają również dobry zmysł węchu i słuchu. Mają również wysoko rozwinięte ucho wewnętrzne.

Krokodyle mogą poruszać się z prędkością do 35 kilometrów na godzinę. Potrafią biegać w ruchu zygzakowatym i są w stanie pływać z prędkością do 10 mil na godzinę. Mają również zdolność do poruszania się w liniach prostych.

Krokodyle mają dobrze rozwinięte ucho wewnętrzne, które pozwala im słyszeć i wąchać. Są również wyposażone w ruchomą klapkę, która utrzymuje wodę na zewnątrz. Potrafią nawet oddychać pod wodą.

Oprócz doskonałego wzroku i słuchu, krokodyle potrafią widzieć w ciemności. Dzieje się tak dzięki maleńkim receptorom lustrzanym, które znajdują się w tylnej części oczu. Kryształy te odbijają światło z powrotem do siatkówki i pomagają krokodylom widzieć w ciemności.

Krokodyle są w stanie widzieć w ciemności również dzięki przezroczystej membranie, która pokrywa ich oczy. Błony te działają jak gogle.

Rysunek krokodyla vs aligatora

Niezależnie od tego, czy chcesz narysować krokodyla czy aligatora, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Do najważniejszych należy to, że oba są twardymi drapieżnikami typu apex. Jednak przy odrobinie wysiłku można nauczyć się rysować jednego z tych gadów.

Największe krokodyle występują zazwyczaj w słonej wodzie. Mogą dorastać do pięciu stóp długości i ważyć ponad dwa razy więcej niż największe aligatory. Można je również znaleźć w Ameryce Południowej i Środkowej. Są zwykle oliwkowo-zielone w kolorze z szarym spodem.

Krokodyl należy do podrodziny gadów Crocodylinae, a jego paszcza jest najdłuższa w królestwie zwierząt. Jego szczęki są najsilniejsze w królestwie zwierząt. Mogą one wywierać ponad trzy tysiące funtów siły na cal kwadratowy.

Są też jednymi z najszybciej poruszających się w królestwie zwierząt. Mają “rozłożystą postawę”, w której ich brzuch prawie spoczywa na ziemi. Ich usta zamykają się i otwierają z dwoma zestawami zębów, które są wyświetlane podczas zamykania ust. Mają też pajęczyny między palcami na tylnych łapach.

Ich nos jest właściwie dość wyjątkowy. Nie ma kształtu konwencjonalnego ludzkiego nosa, ale jest długą i wąską elipsą.

Krokodyl ma również bardzo długi, V-kształtny pysk. Ich brwi są kościste, zakrzywione i grube. Ich oczy są również najmniejsze w królestwie zwierząt, ale nie są przyklejone do płaskiej ściany czaszki.

Oczy krokodyla są również imponujące. Są okrągłe, ale w ciemności. Mają też ucho za okiem, co jest kolejną imponującą rzeczą.

Ich stopy są nieco inne niż krokodyli. Mają pięć palców na każdej przedniej stopie, ale nie wszystkie są zakończone pazurami. Na tylnych łapach mają pajęczyny między palcami, choć może się to różnić w zależności od gatunku.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *