Jak narysować krzak z rozmazaniem

Tworzenie abstrakcyjnego drzewa to bardzo ciekawa rzecz. Rzeczą, o której należy pamiętać podczas tworzenia drzewa jest to, aby było ono jak najmniejsze. To zapewni, że będziesz mógł go łatwo narysować. Ważne jest również, aby utrzymać go tak jasne, jak to możliwe, dzięki czemu można stworzyć efekt światła na nim. Możesz również stworzyć na nim cienie poprzez rozmazanie grafitu.

Abstrakcyjne drzewa są ciekawe do rysowania

Niezależnie od tego, czy szukasz kreatywnego projektu, czy po prostu chcesz się trochę zabawić, abstrakcyjne drzewa są świetnym tematem do rysowania. Są pełne organicznych kształtów i tekstur, które czynią je interesującymi do rysowania – część ta została przygotowana przez zespół serwisu malergia.pl. Są również świetne do wzbogacenia innych typów rysunków.

Rysowanie drzewa to świetne ćwiczenie dla początkujących. Pomoże Ci ono zwizualizować kształty drzew i przestrzeń negatywną. Zrozumienie tych podstawowych kształtów pozwoli Ci rysować realistyczne drzewa.

Rysowanie drzew wymaga czasu i praktyki. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie pracy jest dobra fotografia referencyjna. Możesz również skorzystać ze zdjęć referencyjnych w Internecie.

Aby narysować drzewo, musisz zacząć od naszkicowania pnia. Dobrym pomysłem jest narysowanie pnia w kilku fazach jasnych i ciemnych. To da ci poczucie wartości jasności i cieni.

Gdy masz już narysowany pień drzewa, musisz narysować gałęzie. To może być trudne. Staraj się nie rysować gałęzi zbyt dokładnie. Z bliska łatwiej jest narysować liście. Jednak rysowanie liści z daleka jest bardziej wymagające.

Podczas rysowania liści, będziesz chciał zwrócić uwagę na wartości jasności. Musisz także zwrócić uwagę na przejścia. Użycie gumki do ścierania w kolanach ułatwi Ci oczyszczenie linii.

Gdy narysujesz już pień i gałęzie, możesz zacząć rysować liście. W zależności od rodzaju drzewa, które rysujesz, liście będą różnej wielkości. Zwróć też uwagę na skrótowość i stopień zachodzenia liści na siebie.

Używanie pasteli kredowych to zabawny sposób na zrobienie bałaganu kolorystycznego. Użyj różnych poziomów twardości na swoich ołówkach, aby uzyskać szeroki zakres cieniowania. Aby dodać teksturę do rysunku drzewa, użyj kombinacji cieniowania i mieszania pniaków. Pestki do blendowania to małe papierowe stożki używane do kontrolowanego rozmazywania.

Cieniowanie drzew doda im głębi i nada trójwymiarowy wygląd. Zacznij od jasnych cieni i pracuj nad ciemniejszymi odcieniami.

Rozmazanie grafitu w celu stworzenia cieni

Użycie rozmazania do stworzenia cieni na krzaku to technika, która pomaga uzyskać gładsze i delikatniejsze powierzchnie. Rozmycie pomaga również zmniejszyć kontrast pomiędzy wartościami światła i cienia. Oznacza to, że możesz mieszać odcienie bliżej siebie, co pomaga stworzyć senną jakość rysunku. Pozwala to również na tworzenie gradientów tonalnych.

W zależności od Twojego stylu rysowania, rozmazanie może być świetną techniką. Możesz użyć pędzla, ołówka, szmatki, a nawet papierowej chusteczki. Jeśli szukasz bardziej szczegółowych rezultatów, możesz nawet użyć gumki.

Najlepszymi rodzajami ołówków do użycia przy rozmazywaniu są ołówki o miękkim ołowiu. Będą one tworzyć ciemniejsze linie i bardziej miękkie linie ołówka, co pozwoli uzyskać bardziej realistyczne smugi. Do rozmazywania grafitu można również użyć ugniatanej gumki.

Możesz również użyć pniaka do blendowania. Pniak to mały kawałek zwiniętego papieru. Jest on dostępny w różnych rozmiarach, ale im mniejszy kikut, tym dokładniejsze jest rozmazywanie. Możesz nawet zrobić swój własny kikut. Może być wykonany z lnu, a nawet z kawałka miękkiej skóry.

Po zakończeniu rozmazywania grafitu na krzewie, możesz użyć ugniatanej gumki lub ołówka, aby wymazać wszelkie pozostałości. Gumka o drobnym ostrzu jest również dobra do ujawnienia drobnych podkreśleń.

Kiedy pracujesz nad drzewem, musisz mieć pewność, że masz czystą i ostrą sylwetkę. Możesz również użyć grafitowego ołówka do stworzenia orła. Jeśli chcesz uzyskać bardziej realistyczny rysunek, możesz również narysować oko żółtym ołówkiem kolorowym.

Możesz również użyć ugniatanego lub sprasowanego węgla drzewnego, aby stworzyć głębię i głębię w swoich rysunkach. Możesz również użyć gumki Mono Zero, aby narysować dziób lub pióra ptaka.

Po ukończeniu rysunku, możesz teraz zacząć dodawać zabiegi cieniowania. Możesz użyć miękkiego ołówka do stworzenia bardziej miękkich linii i twardego ołówka do stworzenia twardych linii.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *